Nasıl Çalışır

Hayır çalışması yapacağınız veya referandum günü sandık görevlisi/müşahit olacağınız bölgeyi, Hayır ve Ötesi sitesinin ana sayfasında görülen il-ilçe-mahalle bilgilerinizi doldurarak belirtiniz. Yüksek Seçim Kurulu sandıkları tespit ettikten sonra, bu alana sandık ve bina bilgileri de eklenecektir.

E-posta, ad-soyadı ve telefon numarası bilgilerinizden en az birini giriniz. Hayır ve Ötesi Koordinasyonu’na iletmek istediğiniz mesajınız varsa ana sayfanın sağında bulunan mesaj kutusunu doldurarak GÖNDER’e tıklayınız

Ana sayfada yer alan ve sizin için uygun olan çalışma biçimlerinden birini tercih ediniz.

Bu bilgiler doldurulduktan sonra, Hayır ve Ötesi saha ve çalışma departmanı koordinatörleri sizlerle temasa geçecektir.

Yalnızca bilgilendirme almak istiyorsanız, bilgi@hayirveotesi.org adresinden çalışmalarımıza, saha ve anket verilerine ilişkin bilgilendirmeler alacaksınız.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa iletisim@hayirveotesi.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Çalışma süresince hukukçular ve sandık görevlisi/müşahit eğitmenleri bölgelerde seminerler yapacaktır. Seminer programımız ve HAYIR kampanyası çalışma takvimi, saha ve departman koordinatörleri, Hayır ve Ötesi’nin sosyal medya mecraları ve e-postalar yoluyla iletilecektir.

Koordinatörlük görevi almak için saha çalışmalarına veya hukuk ve tasarım-propaganda gibi alanlarda aktif katılım sağlamanız gerekmektedir. Tüm alanlar, yurttaşların katılımını ve söz hakkını sağlayacak şekilde yeni üyelerin görev almalarını teşvik edecektir.

Önemli kararların anketler yoluyla alınacağı, katılımcıların katkı, öneri ve eleştirilerini paylaşabilecekleri forum bölümüne üye olmak için mevcut üyelerden biri tarafından davet edilmeniz gerekmektedir; forum@hayirveotesi.org adresine e-mektup göndermeniz ve bulunduğunuz yeri de yazmanız durumunda bir üyemizle temas kurmanızı sağlayabiliriz.

Referandum günü sandık görevlisi/müşahit üyelerimizin elde ettikleri sandık bilgilerini merkezileştirmek üzere bir uygulama geliştirilmektedir. Mobil uygulama şifreleri yalnızca üyelerimizle paylaşılacak, bu yazılım sayesinde hem sonuçlarla ilgili anlık değişimler takip edilebilecek hem de şaibeli sandık sonuçları hakkında gerektiğinde itiraz yapılabilecektir.